Tijdens de raadsvergadering van 13 oktober vroeg André Borst, fractievoorzitter Fractie Borst, naar de evaluatie van de aanleg van de keitjes aan het begin van de Kerkstraat, aangezien hem nog steeds geluiden bereiken dat mensen ze onloopbaar vinden. In het antwoord werd verwezen naar de termijnkalender waarop de evaluatie van de totale binnenstad staat gepland en binnen die evaluatie zullen de keien besproken worden. Naar verwachting wordt de evaluatie binnenkort verwacht, aldus de griffier.
Bij navraag lichtte de griffier lhet proces toe. ‘Op de termijnkalender staan de onderwerpen die in de verschillende commissievergaderingen aan bod zouden kunnen komen. Deze kalender wordt altijd tijdens de agendacommissie besproken, zodat de leden kunnen zien welke raadsvoorstellen vanuit het college aangeboden gaan worden.
Op de termijnkalender is ook een groslijst opgenomen, zonder een datum van een commissie- of raadsvergadering. Hierop staan de onderwerpen waarmee de ambtelijke organisatie een raadsvoorstel aan het voorbereiden is, maar waarvan ze nog niet weten, wanneer dit gereed is om aan de raad aan te bieden. In 2024 is Evaluatie Project Binnenstad op deze groslijst opgenomen. De agendacommissie heeft in het afgelopen jaar het college vaak gevraagd om de evaluatie eerder te laten plaatsvinden en niet te wachten op het laatste deelproject. Op de termijnkalender die vrijdag 17 oktober in de agendacommissie wordt besproken, staat nu dat de ambtelijke organisatie met de evaluatie bezig is en resultaten binnenkort worden verwacht.’
Binnenkort
‘Het project Herinrichting binnenstad is een langlopend project. In 2021 is de raad geïnformeerd over de tweede fase (zie presentatie). Op 5 februari 2024 heeft de raad middels een ARI het volgende ontvangen: Als afronding van het project Herinrichting van de binnenstad staat dit jaar de Entree Stadslaan (kruising Stadslaan, Koestraat) op de planning om aan te leggen. Begin 2024 is de Entree Kerkstraat (kruising Dorpsweg, Kerkstraat) naar de binnenstad aangelegd. Hoewel men verwachtte dat de evaluatie, die zou worden uitgevoerd na afronding van de laatste deelprojecten, eind 2024 zou plaatsvinden, hopen we dit binnenkort te ontvangen.’