Stikstof-dossier – VLMH: ‘Voor het IKC is nog altijd een natuurvergunning nodig’

RTV Hattem publiceerde 21 juni een artikel over stikstof en de mogelijke gevolgen voor Hattem. Pauliene Mars, voorzitter van de Vereniging voor Landschap en Milieu (VLMH) kwam 23 juni, met een reactie.

‘In het artikel ‘Stikstofdossier blijft stoffig’ stelt de gemeente dat de gevolgen van het stikstofdossier nog niet duidelijk genoeg zijn om daar iets over te zeggen. Tegelijkertijd wekt de wethouder de indruk dat voor het hele plan van de Woonzorgzone al een natuurvergunning is verleend (de Hattemer, 18 juni). Dat is onjuist.’
‘Hattem verdient duidelijkheid. Voor het kindcentrum (IKC) ontbreekt nog altijd een geldige natuurvergunning. We kunnen het niet mooier maken. Wij zijn nu de boodschapper. Maar deze informatie hoort natuurlijk uit het gemeentebestuur te komen. Betrokkenen hebben op z’n minst recht hebben op die informatie.’

‘Bij een nieuwe vergunning staat Hattem achterin de rij. De vergunningverlening in Gelderland ligt nu stil. Inmiddels liggen er stapels aanvragen te wachten op beoordeling. De provincie heeft aangegeven dat deze op volgorde van binnenkomst worden behandeld. Als de gemeente niet snel in actie komt voor het IKC, schuift de behandeling van het project steeds verder naar achteren.’

De feiten op een rij
‘De huidige natuurvergunning dateert van juni 2021 en bevat geen passende beoordeling. Voor de woningen is ruimte uit de provinciale stikstofbank gebruikt. Voor het IKC is gerekend met interne saldering.
Omdat een passende beoordeling bij de natuurvergunning uit 2021 ontbreekt, is deze voor het IKC niet geldig. Dat wordt overigens al bevestigd in de passende beoordeling die later alsnog is opgesteld en in december 2021 door de gemeenteraad is vastgesteld.
Na de uitspraak van de Raad van State van 18 december 2023 is ook voor interne saldering een volwaardige natuurvergunning mét passende beoordeling verplicht.
Maar het gaat hier om externe saldering: een andere plek en een aangepast project. Dat maakt het verkrijgen van die natuurvergunning een slag moeilijker. Er is dan minder ruimte beschikbaar en een en ander moet dan voldoen aan de ‘additionaliteitstoets’.’

Laat een reactie achter

Plaats alstublieft uw reactie
Vul je naam in