Op 11 april vond er in Belevingstuin Petralien een de Groeneweg een Samenspeeldag en Belevingsmarkt plaats voor kinderen met en zonder beperking en hun gezinnen. Rondom de belevingstuin stonden rijen fietsen en auto’s. Bestuurslid Anne Mulder liep breed glimlachend rond. Op de vraag waar al die mensen vandaan kwamen, kon hij geen antwoord geven zo verbaasd was hij over de opkomst.
In de tuin zelf deden kleine mensen mee aan activiteiten zoals schminken, goocheltrucs, nagels lakken en vlechten. Vooral de meisjes bleken gek te zijn op de grote versiertrucs van de vrijwilligers die overal meehielpen om er een gezellig dag van te maken. De lekkernijen zoals cupcakes en hamburgers gingen grif van de hand, evenals de oliebollen. Ook al scheen de zon geregeld, oliebollen doen het altijd goed, zo bleek.
Opbrengst
De opbrengst van activiteiten en verkoop gaat naar de realisatie van een verzorgingsruimte in de Belevingstuin. Dankzij deze dag is er een bedrag van bijna 2700 euro opgehaald. Hiermee is de Belevingstuin weer een stap dichterbij het doel: de realisatie van een verzorgingsruimte.
De Belevingstuin is elke woensdag open tussen 13.00-18.00 uur.
Verzorgingsruimte
Voor veel kinderen met een beperking en zeker voor hun ouders of verzorgers – is een dagje uit niet vanzelfsprekend. Waar andere kinderen zorgeloos kunnen spelen, vraagt dit voor gezinnen met een zorgintensief kind vaak extra planning en aanpassing. Een verzorgingsruimte is hierin essentieel.
Het gaat niet om luxe, maar om basisbehoeften: een veilige, hygiënische plek waar kinderen verschoond kunnen worden of waar medische zorg gegeven kan worden. Zonder deze voorziening worden ouders soms gedwongen om hun kind op de grond of in ongeschikte ruimtes te verzorgen, of zelfs eerder naar huis te gaan. Dat beperkt niet alleen het kind, maar het hele gezin.
Een verzorgingsruimte betekent:
waardigheid en privacy voor het kind
ontlasting en rust voor ouders en verzorgers
echte inclusie, omdat ieder kind kan blijven en meedoen
‘Wij geloven dat ieder kind het recht heeft om zorgeloos te spelen én om goed verzorgd te worden wanneer dat nodig is.’
‘Om deze belangrijke voorziening te realiseren, hebben wij nog hulp nodig. Kent u fondsen, subsidiemogelijkheden of wilt u meedenken over acties of ondersteuning? Dan komen wij heel graag met u in contact. Samen kunnen we het verschil maken.’
Dankbaarheid
Virginie Lombi Kroes-Masaki: ‘Deze dag had niet kunnen plaatsvinden zonder de inzet van betrokken vrijwilligers. Hun enthousiasme, tijd en toewijding hebben bijgedragen aan het succes en de warme sfeer van de dag. Daarnaast zijn wij enorm dankbaar voor de steun van Het Gehandicapte Kind, die dit initiatief mede mogelijk heeft gemaakt.’
Woorden die raken
De Samenspeeldag heeft veel losgemaakt. Enkele reacties van bezoekers:
“Veel plezier met en in jullie belevingstuin, het ziet er heel gezellig uit.” – buren van 106 en 108
“Wat een fijne plek om te zijn, een echte beleving voor jong en oud.” – familie Zijlstra
“Wat een fijne en warme, liefdevolle sfeer hangt hier. Alles voor de kinderen, een ontzettend mooi initiatief.” – Cindy uit Zwolle
“Leuke plek en locatie, leuke activiteiten en speelgoed voor de kinderen.”
“Wat een prachtige plek! Netjes verzorgd, piekfijn. Onze kids vinden het een beleving.”
“Wat een mooie plek, met warme, liefdevolle mensen. Je voelt je hier direct welkom!” – Indy, Ramona en Martin
“Bijzonder om de belevingstuin in vol bedrijf te zien. Alle kinderen spelen samen, ieder kind is gelijk. Alles was tot in de puntjes geregeld.” – Willem Slager
“Super leuke, gezellige ontspannings- en ontdekkingsplek waar onze kids van genoten hebben.” – Philadelphia Korte Rine
“Wat een mooi feest!” – Els Mulder
“Onze zoon met een beperking kon hier alles doen wat hij wilde, zonder dat ik hem hoefde te beperken. Hij kwam tot rust – en ik als moeder ook. Dat is goud waard. Alles wordt gedaan met liefde.”
Lombi Kroes-Masaki: ‘Deze woorden bevestigen waar wij voor staan: een plek waar ieder kind gezien wordt, waar gezinnen tot rust kunnen komen en waar samen spelen vanzelfsprekend is. Dankbaar en vol hoop kijken wij vooruit.’
aangepast 13.04.26 10.19 uur









