Groen Goud laat Hattem eten uit eigen tuin

Op woensdagavond 16 april liet Joke Scholtalbers, op uitnodiging van de Stichting Groen Goud Hattem, veel belangstellenden kennis maken met voedsel uit eigen tuin. De vijftig bezoekers van de lezing in het Hattemse Stadhuis konden proeven van en ruiken aan producten uit Scholtalbers tuin zoals verfrissende drankjes van dropplant, vijgenblad en citroen en smaakvolle bloemenboter. Ook de bloemen zelf waren goed eetbaar, waarbij die van de tulp toch het meest verrassend waren.
Eten voor jezelf en voor insecten

Eten uit eigen tuin betekent volgens Scholtalbers ook bijdragen aan biodiversiteit, want voedsel uit eigen tuin betekent ook eten voor insecten en dieren. Zij drong erop aan de tuin niet te netjes te maken, zeker niet winterklaar, want kort voor de winter is er juist nog veel te halen voor insecten en vogels.

De kinderen eten mee
Ook onderstreepte zij hoe belangrijk het is om kinderen weer kennis te laten maken met eetbare planten. Schotalbers: ‘Ga op ontdekkingstocht met je kind, er is genoeg informatie beschikbaar. Maar sla de planten in het tuincentrum vooral over. Eet ze niet, want je weet niet wat erop is gespoten. Koop voor de veiligheid biologische planten.’

Enthousiasme voor Groen Goud
Scholtalbers ‘ontwerpt met liefde mooie siertuinen met veel eetbare planten’ en op haar site
 biedt zij seizoensgebonden cursussen aan.
De voorzitter van de Stichting Groen Goud Hattem kijkt tevreden terug op twee geslaagde evenementen in korte tijd: ‘De plantjesmarkt was al een groot succes en over deze lezing waren de aanwezigen ook heel enthousiast. We broeden alweer op nieuwe plannen.’

Laat een reactie achter

Plaats alstublieft uw reactie
Vul je naam in