Franse School krijgt nieuwe bestemming

De Franse School is in nieuwe handen. Jochem Mentjox, eigenaar van onder andere Aparthotel in de Ridderstraat, heeft het monumentale pand gekocht. De komende tijd wordt duidelijk wat de bestemming zal worden.

Vorig jaar op Koningsdag, toen veel van de inventaris te koop werd aangeboden, zei Tonie Herkert over de verkoop: ‘Het is een hele mooie plek… Het zou fijn zijn als er iets komt waar Hattem trots op is.’ Hij was samen met zijn vrouw Margreet 27 jaar de eigenaar.

Geschiedenis
Los van de toekomstige bestemming is het pand op zich al waardevol voor de Hattemse historie. Op het ANWB-bordje op de gevel staat te lezen: ‘Dit gebouw was sinds de 16de eeuw pa­tri­ciërs­woning. Aan de tuin­zij­de is op kel­der­ni­veau nog het best te zien dat het uit die tijd stamt. In de loop van de eerste helft van de 19de eeuw werd het Franse Kostschool, waar onderwijs in mo­der­ne ta­len, uiteraard ook het Frans, werd ge­ge­ven. In de beide wereld­oor­lo­gen func­tio­neer­de het ge­bouw als Centraal Dis­tri­bu­tie Kan­toor.’

(c) Heemkunde Hattem

Volgens MijnGelderland.nl kwam de stichting van deze school voort uit de wens om ook voor jongens Frans onderwijs in Hattem te hebben. Voor meisjes was er namelijk al een Franse school, maar jongens die vervolgonderwijs wilden volgen, moesten daarvoor naar een Latijnse school buiten Hattem. De eerste Franse School was waarschijnlijk in de Achterstraat 7 en gedeeltelijk in 9-13 (nu de Gasthuiskerk). Ook is er sprake geweest van  een Franse school in Kruisstraat 17. De zogeheten Stadse Franse Kostschool was van 1806 tot 1846 gevestigd op de plaats van de huidige panden Kerkstraat 6-8. In 1848 verhuisde de school naar Kerkplein 16.

Laat een reactie achter

Plaats alstublieft uw reactie
Vul je naam in