Tentoonstelling over Jan Voerman junior geopend

In de Grote of Andreaskerk is vrijdagmiddag 8 mei de tentoonstelling Mijn gedroomde Nederland geopend. De expositie en het bijbehorende boek staan in het teken van Jan Voerman junior, bekend van de illustraties voor de beroemde Verkadealbums. Voerman junior werd geboren in Hattem, op korte afstand van de Andreaskerk. Tijdens de opening werd stilgestaan bij zijn sterke band met de stad én bij zijn grote invloed op hoe generaties Nederlanders naar natuur en landschap zijn gaan kijken. Bijzonder persoonlijk was de bijdrage van een kleinzoon van Voerman, die vertelde over zijn grootvader als een man die zich het liefst terugtrok in de natuur. Tussen planten en dieren, vond hij zijn inspiratie.

Ook de rol van de Verkadealbums kwam ook aan bod. Miljoenen Nederlanders kwamen via beschuit en koek in aanraking met kunst en natuur, lang voordat museumbezoek vanzelfsprekend was.

De opening werd afgesloten met de uitreiking van het eerste exemplaar van het boek. De tentoonstelling Mijn gedroomde Nederland is de komende periode te bezoeken en geeft opnieuw betekenis aan Hattem als kunststad aan de IJssel.