Donderdag 20 maart vond de derde thema-avond Goed ouder worden in Hattem plaats. De avond was druk bezocht. Geïnteresseerde inwoners en betrokken stakeholders waren aanwezig om eerder gedeelde ideeën te vertalen naar meer concrete plannen en acties. Het doel is een lokaal akkoord dat de kwaliteit van leven van ouderen in Hattem moet verbeteren en een leefbare toekomst ondersteunt. Voor een groot aantal aanwezigen was het de eerste keer dat ze aansloten. Aan de hand van een model met de informatie van de vorige avonden werd er teruggeblikt.
Tijdens de avond stonden vragen centraal als: Wat kan ik als inwoner zelf bijdragen? Welke ondersteuning is nodig? Hoe kunnen we met elkaar optrekken en ons verbinden om de toekomst van ouderen in Hattem te verbeteren, zodat deze groep op een menswaardige manier oud kan worden binnen onze gemeente?
Concreet
Naar aanleiding van de input van eerdere bijeenkomsten liet de organisatie de aanwezigen in groepjes uiteen gaan met vragen en thema’s zoals: waar loop je warm voor, of het ontwerpen en verwezenlijken en uitwerking van initiatieven. Elke groep werd gevraagd zijn oplossing concreet uit te werken, zodat de input kan worden meegenomen in het definitieve akkoord. Dit zal richting geven aan het toekomstig beleid rondom wonen, welzijn en zorg in Hattem.
In de loop van dit jaar komt er een vervolg.
Hattem Actueel
Zaterdag tijdens het RTV Hattem-radioprogramma Hattem Actueel praat Hans Havinga met Frank Kodden na over deze avond en over de resultaten voor de toekomst.
Ontvangt u al de nieuwsbrief HattemNieuws?
Wilt u het dagelijks nieuws uit Hattem e.o. eenvoudig volgen? Ontvang de nieuwsbrief HattemNieuws voortaan in uw mailbox! Scroll door het nieuws heen en kies zelf welk bericht u uitgebreid wilt lezen.