‘De Geluksvogels’ vliegen voor Alpe d’Huzes

Op 4 juni gaan Louis Steeman met zijn zoon Jeroen en kleinzoon Mik meedoen aan Alpe d’HuZes. Daarmee zamelen ze geld in voor KWF. ‘De afgelopen jaren hebben we steeds meer te maken met mensen die kanker krijgen en we willen graag wat doen.’ Ze maken deel uit van een groter team: De Geluksvogels. Om geld in te zamelen zijn er al pepernoten en kerstkransjes verkocht. Op 10 mei is er een fietssponsortocht, de proMOTIEtocht.

Jeroen Steeman: ‘Het idee is geboren bij mijn collega Marlies Wolters die net hersteld is van borstkanker. Zij voelt zich daardoor een geluksvogel, vandaar onze teamnaam. Toen ze weer terugkwam op het werk vroeg ik haar of we ons al in konden schrijven voor Alpe d’HuZes, bij wijze van grap. Dat triggerde iets bij haar en toen is ze vervolgens meteen begonnen een team samen te stellen van inmiddels elf personen.
Ik kwam met dit idee thuis en vroeg Mik of hij ook mee wilde doen, en hij wilde wel. Vervolgens hebben we ook mijn vader gevraagd en die was vrij snel om. Hij kijkt enorm uit om als drie generaties de berg op te fietsen en daarmee het KWF te steunen.’

Kunnen jullie je in het kort voorstellen?
Louis Steeman (1947) is vervend fietser en woont in Doornenburg. ‘Hij heeft mij als kind aangestoken en gaat er regelmatig nog met veel plezier op de tweewieler op uit. Hij werkt nog steeds als schrijver en onderwijsadviseur. Twee jaar geleden is een tumor uit zijn rug gehaald en daar is hij goed van hersteld. Hij werd meteen enthousiast van het idee om samen met ons de berg op te rijden. In de onderstaande podcast wordt hij kort geïnterviewd met de vraag waarom hij meedoet:
https://open.spotify.com/episode/2IlXUN4JpUcwylg3OFNuG8?si=97ff0ebf7576430

Mik Steeman (2011) voetbalt bij v.v. Hattem en is fan van PEC. Hij zit in 3-gymnasium op het Thomas a Kempis College in Zwolle. ‘In de zomer gaan we regelmatig met de ATB op avontuur. Hij staat liever niet zo in de spotlights, maar wil wel heel graag op de achtergrond bijdragen aan dit initiatief en samen met zijn opa en vader de berg op. Hij wil in ieder geval één keer omhoog, maar heeft stiekem een tweede beklimming in zijn achterhoofd. Zijn vrienden Pepijn en Jalou doen ook mee.’

Jeroen Steeman (1980) werkt op de Lerarenopleiding Lichamelijke Opvoeding (Calo) van Hogeschool Windesheim en is als kind door zijn vader besmet met het fietsvirus. ‘Vroeger ging dat flink hard, maar nu is de fiets een mooi middel om mee op avontuur te gaan. Zo ook de deelname aan Alpe d’HuZes. Mijn studievriend, Taco van Leeuwen, gaat samen met zijn kinderen Jalou en Pepijn ook mee. Dat maakt het feestje compleet.’
Op deze site kan je ze allemaal zien: Geluksvogel.

Hebben jullie een streefbedrag?
‘Met het hele team willen we 15.000 euro ophalen. Door pepernoten te verkopen, snorren te laten staan, kniepertjes plus oliebollen te bakken en kerstkransjes te verkopen hebben we daar al een klein deel van opgehaald. Maar we zijn er nog lang niet.
Dus we zoeken ook sponsoren die willen doneren, maar ook bedrijven die voor 500 euro een plekje op ons shirt willen kopen.’

Meer acties
Op 10 mei is er de proMOTIEtocht. ‘Verder volgt er nog een spinningmarathon en er komen vast nog meer initiatieven in aanloop naar 4 juni.’ Aanmelden voor de proMOTIEtocht kan tot 1 februari via deze link.

Hattem Actueel
Op 24 januari vertelt Jeroen om 11.15 uur meer over het team en de acties in het radioprogramma Hattem Actueel.

HattemNieuws 
Wilt u op de hoogte gehouden worden van het dagelijks nieuws uit Hattem e.o.? Ontvang de nieuwsbrief HattemNieuws voortaan in uw mailbox!

Laat een reactie achter

Plaats alstublieft uw reactie
Vul je naam in