v.v. Hattem staat opnieuw met lege handen

Na het verlies van vorige week tegen Heerde stond de selectie van Hattem-trainer Mark Homme van der Veen in de thuiswedstrijd op 29 november voor een lastige taak tegen het hoger geklasseerde VIOS Vaassen. Ondanks het feit dat de bezoekers uit Vaassen voor de rust wel een optisch overwicht hadden, kwamen ze sporadisch tot kansen en kon v.v. Hattem zich goed staande houden. Ook na rust waren de verschillen niet bijster groot. Nadat VIOS kort na rust uit het niets op voorsprong was gekomen, leek Hattem het kwijt te zijn. Hattem herstelde zich prima en probeerde uiteraard op zoek te gaan naar de gelijkmaker. Kort voor tijd gooide VIOS echter de wedstrijd in het slot en stond Hattem opnieuw met lege handen.

Na een aftastende fase leek VIOS al vroeg in de wedstrijd op zoek naar een treffer. Balverlies van Hattem leidde dan ook tot een mogelijkheid maar de aanvaller van VIOS had het vizier niet op scherp staan. Hattem daarentegen kreeg kort daarna een mogelijkheid via een vrije trap na een overtreding op Wesley van Winsum. De prima trap van Felix Noordberger werd evenwel door VIOS-doelman de Vries gekeerd. VIOS was voetballend gezien de bovenliggende partij al kon het Hattem hiermee niet lastig gemaakt worden. Hattem komt op een kwart wedstrijd goed weg wanneer een pass van achteruit door een vrijstaande VIOS-speler wordt doorgekopt. Geluk voor Hattem dat doelman van Dijk deze actie goed inschat en zijn doel schoon houdt. Iets na een half uur wordt er aan Hattem-zijde niet goed opgelet bij een eigen inworp waarna VIOS direct schakelt en een speler vrij voor doelman van Dijk verschijnt. Ook nu heeft men het vizier nog niet scherp en gaat de inzet van VIOS gelukkig voor Hattem voorlangs. Nadat Hattem nog voor rust Teun Teklenburg geblesseerd moet wisselen (voor Jörn Vos), is het slotoffensief van de 1e helft kort voor rust voor Hattem. Eerst is het Felix Noordberger die zijn schot net voorbij de kruising ziet vliegen waarna Hattem een viertal hoekschoppen mag nemen. Deze zijn voor de verdediging van VIOS lastig te verdedigen maar kan voorkomen dat Hattem met een voorsprong de rust in gaat.

Nieuw elan
Na de rust feitelijk eenzelfde beeld waarbij het dan toch VIOS is dat uit het niets op voorsprong komt. Na een voorzet vanaf de zijkant is VIOS-aanvaller Timmer wat doortastender dan de verdediging van Hattem en kan de bal tegen het net werken. Hattem is het na deze tegenvaller even kwijt en al snel heeft VIOS de kans om de score te verdubbelen. Na balverlies door een foute inspeelpass hebben de bezoekers een vrije schietkans maar geluk voor Hattem dat dit schot naast het doel geplaatst wordt. Gaandeweg de wedstrijd zijn de teams aan elkaar gewaagd al komen beide niet tot echte mogelijkheden of kansen. Trainer Van der Veen probeert met een aantal wisselingen nog wat nieuw elan in het veld te brengen in de hoop dat dit resultaat zal opleveren. VIOS blijft echter simpel overeind en voorkomt dat Hattem de gelijkmaker op het scorebord krijgt. Kort voor het einde gooit VIOS de wedstrijd dan in het slot. Via een goede aanval over de flank wordt de bal vanaf de achterlijn teruggelegd op de vrijstaande Timmer. Hij heeft de tijd om de bal goed te leggen en via een geplaatst schot (via de paal) de 0-2 te laten aantekenen.

Goed partij
Ondanks het feit dat Hattem zeker niet van het veld geblazen werd en goed partij heeft geboden, opnieuw een nederlaag. Wellicht had er voor de geel-blauwen meer in gezeten vandaag maar zijn het kleine dingen die vandaag opnieuw het verschil maken. Voor de stand van de ranglijst betekent dat geen verbetering en blijft Hattem onderin bivakkeren. Volgende week staat voor Hattem de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar op het programma en zal het aantreden in de uitwedstrijd tegen ’t Harde, aanvang 14.00 uur.

verslag en foto: Arjen Noordberger

Laat een reactie achter

Plaats alstublieft uw reactie
Vul je naam in